ייעוץ כלכלי לעסקים

ייעוץ כלכלי הופך לנפוץ מאוד בשנים האחרונות. אם בעבר ייעוץ כלכלי היה נחלתם של עסקים גדולים בלבד, הרי שכיום מסתייעים גופים רבים בשירותי ייעוץ כלכלי, החל ממשפחות וכלה בגופים עסקיים. ייעוץ כלכלי ניתן במגוון תחומים והוא מתמקד בניהול כספים נכון, ניהול תזרים מזומנים, שליטה על ההוצאות וההכנסות והקניית הרגלים כלכליים נכונים.

מי צריך ייעוץ כלכלי?

ייעוץ כלכלי יכול לסייע לכל אחד, בין אם מדובר על אדם בודד, בין אם על משפחה ובין אם על עסקים קטנים או גדולים. מרביתנו איננו כלכלנים אך כולנו עוסקים בכלכלה בצורה זו או אחרת. כל אדם הוא יחידה כלכלית אשר יש לה הכנסות והוצאות, התחייבויות ונכסים, הלוואות ומשכנתאות, ולכן כל אחד יכול להפיק תועלת מקבלת ייעוץ כלכלי. הוא חיוני במיוחד אם אתם שמים לב שאינכם שולטים על ההוצאות בבית או בעסק, אם אתם נזקקים למסגרות אשראי גדולות והולכות, אם אתם מוצאים את עצמכם מגדילים את התחייבויותיכם באופן עקבי, מבלי להגדיל את נכסיכם בהתאם או אם העסק שלכם זקוק להזרמת הון חיצוני.

ייעוץ כלכלי לעסקים קיימים

מרבית האנשים המקימים עסק אינם כלכלנים או רואי חשבון אלא אנשי מקצוע בתחומם, שרצו לקחת את האתגר המקצועי צעד אחד קדימה. לעתים העסק נתקל בקשיים ולא מצליח להתרומם ולעתים הוא נוסק מעלה בקצב שמפתיע את בעליו. כך או כך, מוסר התשלומים בישראל הוא נמוך מאוד בהשוואה למדינות העולם המערבי האחרות וזוהי הסיבה שכל עסק, במוקדם או במאוחר, יזדקק לאשראי לצורך מימון פעילותו השוטפת. בנוסף, עסקים רבים רוצים לבצע השקעה בעסק לצורך מינוף העסק אך אינם יודעים מהיכן להשיג את הסכום הנדרש. ייעוץ כלכלי לעסקים מתמקד בהקניית הרגלים נכונים לניהול העסק, שליטה על תזרים המזומנים, צמצום החובות החיצוניים והשגת אשראי מספק. כל עסק יוכל להפיק תועלת מקבלת ייעוץ כלכלי ורבים אכן עושים זאת.

ייעוץ כלכלי לעסקים חדשים

רוצים להקים עסק חדש אך לא יודעים מהיכן להשיג השקעה ראשונית להקמתו? ייעוץ כלכלי יכול לסייע לכם בהשגת מקורות מימון ובהכנת תוכנית עסקית נכונה, אשר תאפשר לכם לנצל באופן הטוב ביותר את ההשקעה ולהחזיר אותה ללא דיחוי. ייעוץ כלכלי נפוץ ביותר לעסקים קטנים והוא ניתן באמצעות גופים פרטיים וכן באמצעות המרכזים לטיפוח יזמות.

ייעוץ כלכלי למשפחות ומשקי בית

משפחות רבות נקלעות לחובות כבדים עקב ניהול לא נכון של תקציב המשפחה. נושא זה צובר מודעות גדלה והולכת בשנים האחרונות וכיום אפילו הבנקים עצמם מציעים ללקוחותיהם סדנאות, בהן נלמדים העקרונות של ניהול נכון של תקציב המשפחה. כל משפחה היא יחידה כלכלית אשר יש לה הכנסות, קבועות או משתנות, מדי חודש והוצאות המתפלגות בין תחומי הצריכה השונים. ייעוץ כלכלי יכול לסייע רבות לכל משפחה להקטין את ההוצאות שלה, להגדיל את ההכנסות שלה, לנהל את ההלוואות והמשכנתאות בצורה חכמה יותר ולוודא כי המצב הכלכלי נשאר תחת שליטה.