אימון עסקי במצבי משבר

לא קל להודות שיש המון עסקים שהם במשבר. אך מסתבר שעם מעט עזרה, ניתן לראות את המציאות באור חדש. יש דרך של התמודדות עם משבר קריירה בעזרת אימון אישי לעסקים.
משברים בעסקים מופיעים בצורות ועוצמות שונות. המשותף למצבים שהופכים לנקודת מפנה זאת האפשרות לזהות הזדמנות, ופעמים רבות ההכרה בצורך לקבל עזרה
אצל רבים שגרה צובעת את החיים בשעמום המתפוגג בחופשה ותחביב, ויש מי שהעולם עוצר אותו בדמות מינוס גדול בבנק, גם מי שייחל לה בסתר ליבו זמן רב, עכשיו הוא בחוץ, ללא שמץ של מושג מה הלאה.
נכון שלכל מאמן אישי לעסקים יש את הידע, הניסיון והטקטיקה שלו לפתור בעיות. בכל מקרה בדרך כלל הינה מה עושה מאמן אישי לעסקים בפגישה – שתיים הראשונות.

מה עושה מאמן אישי כדי לעזור במצבי משבר

מיפוי – זיהו מוקד המערבולת הרגשית.בירור – במטרה לנוע בזהירות מעשית קדימה, נברר מה עוד דורש התייחסות.

טווח מיידי – יוצרים סדר עדיפויות חדש, מתאים למציאות ולמטרות המיידיות.

טווח בינוני – בודקים כמה רחוק ניתן לראות כרגע, ומה אסטרטגיית הטווח הבינוני.

מטרתו של אימון עסקי היא לצאת מחוזקים מהמשבר. לשם כך נדרשת התגייסות קצרה וממוקדת. עבודה משותפת, ב 3 – 2 פגישות נוספות, תיצור את נקודות האחיזה הנדרשות כדי לנוע למקום מעשי חדש.
משהכרנו במציאות שרק אתמול הורגשה כסערה, נתחיל לגלות שקט חדש.
מיקוד ושיקול דעת רענן יחליפו את הטלטלה, ונתחיל לנוע בדרך חדשה.
כשנרגיש ביטחון בתהליך השינוי נוכל, במידה ונבחר, להתפנות ללמוד כלים לעבודת עומק, ולגלות שביל חדש משמעותי.
פעמים רבות תהליכי משבר עוזרים לאנשים להכיר בכוחות שלהם, לגלות יעוד, ולפרוץ למחוזות אותם לא יכלו לדמיין קודם.

כדי להציב לעצמנו מטרות חדשות, עלינו לשנות את האופן בו אנו תופשים את עצמנו. כדי להתחיל להמציא את עצמנו מחדש נדרשות נקודות אחיזה ברורות ומעוגנות.

הדרך לפתרון משבר ע”י מאמן עסקי

זיהוי וניסוח עדכני של יכולות אישיות – בעזרת סדרת תרגילים וניתוח ממוקד, לומדים להביט בכוחות ייחודיים הטמונים בנו, לנסח ולקחת בעלות על היכולות האוטנטיות שלנו. נקודות בסיס עליהן נוכל לסמוך.

בירור חסימות ודפוסים שדורשים שינו – אנו מייחסים לעצמנו תכונות ויכולות, יש לנו עמדות ברורות והרגלים הכו בנו שורש. הקבוע נוסך בנו תחושת ביטחון, אך מסתבר שפעמים רבות מדובר באשליה.
לומדים “התבוננות רגשית”, תהליך סדור ושיטתי לזיהוי אמונות ודפוסים אוטומטיים. שיטה ממוססת תקיעות, מפתחת דרכי התנהלות חדשות, מעניקה כוח לחולל שינוי.
נזהה חסימות ומעצורים המופיעים כדחיינות ופחדים. נבין לעומק את פשרם ונבדוק פתרונות מעשיים מול כל אותם טיעונים מחלישים

גיבוש תוכנית מעשית – נחדד וניצור בהירות לגבי התרומה הייחודית אותה אנו מבקשים לבטא בעולם, אותה נתרגם ל”מוצר” עובר ללקוח, הבסיס שיוביל אותנו לגבש חזון אישי.

אין ספק שכל האימון העסקי צריך להיבחן בהקשר האישי, ועל פי הצרכים והמשאבים.