ייעוץ עסקי לעסקים קטנים

בישראל נפתחים אלפי עסקים מדי שנה כאשר כשליש מהם נסגרים תוך 5 שנים מהקמתם. בעלי העסקים הנפתחים מוצאים עצמם מהר מאד מול מונחים רבים שהם לא מכירים וצורך לבצע פעולות רבות שלא תכננו לעשות מראש. במקרה של עסקים קטנים לרוב הבעלים של העסק הוא גם נותן השירות והוא גם המנהל והמתכנן של העסק.

מה עושים בתהליך ייעוץ עסקי

הליך של ייעוץ עסקי נעשה במטרה לקדם את העסק תוך איתור החולשות ויצירת אסטרטגיה להתגברות עליהן. בהליך ייעוץ חיצוני היועץ בוחן את התמונה המלאה של העסק, בודק כיצד הבעלים מתמודד עם הפעולות השונות שעליו לבצע ויוצר אסטרטגיית פעילות אשר תעזור לו להתגבר על הקשיים ולצמוח כאשר הייעוץ תמיד מביא בחשבון את הצורך של העסק עצמו, השאיפות שלו והנתונים האישיים של בעליו.

מה מביא עימו יועץ עסקי מקצועי

  • ניסיון – בעוד רוב בעלי העסקים מתמודדים בפעם הראשונה עם השאלות השונות של העסק ועם הניהול, היועץ מכיר את התחום היטב ויכולה לתרום לעסק מתוך הניסיון שלה והליווי של העסקים הרבים איתם עבדה.
  • אובייקטיביות – היועץ אינו מעורב באופן רגשי במה שקורה בעסק ולכן הוא יכול להביא נקודת מבט אובייקטיבית שרואה את טובת העסק ובעליו. העסק יכול להיות רווי ברגשות רבים אותם יש למתן כשרוצים בהצלחתו וכאן נכנס תפקידו של היועץ.
  • הכשרה – יועץ עסקי עם ניסיון מביא איתו לתהליך הייעוץ הכשרה בתחום אשר מאפשרת לו להעמיד לטובת העסק את הכלים הטובים ביותר. ההכשרה בשילוב הניסיון והתפיסה האובייקטיבית של העסק מאפשרת לעסק לקבל את הייעוץ הטוב ביותר עבורו ולגדול.

ייעוץ עסקי שמתמחה בעסק הקטן

המטרה של העסק היא למצוא את היועץ הטוב ביותר עבורו. יועץ עסקי מביא ניסיון עשיר מאד של ליווי וייעוץ לעסקים קטנים ולכן יכול להתאים לעסק. הרגישות של העסק הקטן לפרטים הקטנים היא גדולה מאד וכל פעולה לא נכונה יכולה לסכן אותו. בתהליך הייעוץ מסתכל היועץ על כל הגורמים השונים של העסק, על השירות שלו, התמחור, הלקוחות, התחרות וכל פרט אחר ולאחר מכן היועץ נותן תמונת מבט אובייקטיבית והמלצות כיצד לפעול.