מתי מומלץ לגשת לייעוץ עסקי

ייעוץ עסקי הוא ייעוץ חיצוני אשר מיועד לעסקים בשלבים שונים של פעילותם. ישנו ייעוץ עסקי אשר ניתן לעסקים עוד בטרם הפתיחה וישנו ייעוץ אשר מיועד לדחוף עסק קיים לשלב הבא שלו ולעזור לו להגדיל את הפעילות ולהגיע למטרות שאותן הגדיר לעצמו.
ייעוץ עסקי אפשר לקבל בשלבים שונים של העסק כאשר המטרה היא למקסם את היכולות שלו. עסקים אשר מתחילים את דרכם מגיעים לייעוץ עסקי כדי לקבל כלים והכוונה כיצד לפעול ולהתנהל. עסקים אשר מרגישים שהגיע זמנם לפרוץ קדימה ימצאו שהייעוץ יכול לסייע להם להגשים את המטרות שהגדירו לעצמם.
הייעוץ העסקי מתבצע באופן אינדיווידואלי לכל עסק וייעוץ אחד לא דומה לאחר. יועץ עסקי מקצועי יבצע אבחון של העסק, של הצורך שלו, של המטרות ורק בהתאם ייתן הנחיות, הכוונה וייעוץ שיתאימו להן.

התכונות שצריכות להיות ליועץ העסקי

יועץ עסקי חייב להביא עמו כמה תכונות שחשובות לתהליך ובניהן:

  • ניסיון – על היועץ להביא איתו ניסיון קודם בתחום הייעוץ באופן ככלי ועליו להביא ניסיון ספציפי לתחום הייעוץ. כלומר, יועץ אשר מומחה רק בעסקים בתחילת הדרך עלול שלא להספיק לעסק ותיק שרוצה לגדול ולהצליח.
  • רקע מתאים – היועץ צריך להיות עם רקע מתאים בתחום הספציפי. למשל, ייעוץ IT הוא ייעוץ ספציפי מאד וחשוב לבחור יועץ שמכיר את התחום של העסק שלכם ולא רק מייעץ לעסק כיצד לגדול.
  • הקשבה – ישנם בעלי עסקים שחושבים שהתפקיד של היועץ הוא להסתכל על העסק מלמעלה ולתת את ההמלצות שלו, אך למעשה התפקיד של היועץ הוא גם להקשיב. הקשבה לצורך של העסק מאפשרת ליועץ למקד את הייעוץ שלו ולעזור לעסק להגיע למטרות שלו.

ייעוץ עסקי שמתאים לעסק שלך

המטרה שלך היא למצוא יועץ עסקי שיכול להקפיץ את העסק שלך. יועץ עסקי מביא איתו ניסיון רב בתחום הייעוץ העסקי כשניסיון זה משולב בהקשבה לעסק, יכולת ניתוח גבוהה שלו והגדרת מסלול להתפתחותו. הליך הייעוץ מורכב מהגדרת המטרות של העסק, יצירת מפת דרכים להשגת המטרה ויציאה לדרך. הליך ההתפתחות נעשה יד ביד כשהמטרה של הייעוץ היא למקד את העסק, לעזור לו להשיג את מטרותיו במינימום משאבים וזמן.