מחזור משכנתא לעסקים – האם זה משתלם?

אם יש לעסק שלכם משכנתא בעלי מקצוע מומחים בתחום המשכנתאות יכולים להיות ההבדל הגדול בתשלומי הלוואת המשכנתא לבנקים. בעלי מקצוע בתחום המשכנתאות מבינים טוב את ההתנהלות מול הבנקים ויכולים לתת לכם ייעוץ עסקי אובייקטיבי ואמין בתהליך לקיחת הלוואת המשכנתא או מחזור משכנתא.

מה זה משכנתא לעסקים?

כפי שכולנו יודעים, הלוואת משכנתא הינה הלוואה ארוכת טווח אשר יכולה להגיע ל 34 שנים בקירוב ותקופת הלוואת המשכנתא המינימלית הינה 4 שנים. ביום בו נדרש מאיתנו להחליט כיצד נרצה לקחת את הלוואת המשכנתא, אנו ניקח את הלוואת המשכנתא עפ”י מצבנו הכלכלי בזמן נתון, ריביות משכנתא אשר מוצעות על מסלולי הלוואת המשכנתא השונים ועוד. אומנם, הנתונים הינם נכונים להווה, מעטים מאיתנו האנשים שבאמת יודעים לבנות תוכנית הלוואה חכמה שתשרת אותנו נאמנה בהווה ובעתיד גם כן.
לעולם לא ניקח משכנתא לתקופה כל כך ארוכה ונעצום את עינינו ל-20 שנה. ואתם יודעים מה, גם לא ל- 5 שנים. זו הסיבה שחשוב לדעת מתי וכיצד ניתן למחזר את הלוואת המשכנתא.

מהו מיחזור משכנתא לעסקים?

מיחזור משכנתא הינה פעולה בה אנו לוקחים הלוואת משכנתא חדשה שמטרתה לסגור את ההלוואה הקיימת. את מיחזור משכנתא ניתן לבצע בכל אחד מסניפי הבנקים למשכנתאות ולא רק בסניף בו קיימת הלוואת המשכנתא הנוכחית. מיחזור משכנתא יכול להתבצע באופן חלקי או באופן מלא בכפוף לאישור בנקים למשכנתאות למיחזור משכנתא. מיחזור משכנתא חלקי נעשה ברוב המקרים באותו סניף הבנק הנוכחי של המשכנתא. מיחזור משכנתא מלא, כפי שצויין, יכול להתבצע בכל אחד מהבנקים למשכנתאות.

סיבות שבגללן צריך לשכול כדאיות מחזור משכנתא?

 • שינוי במצבנו הכלכלי – מחזור משכנתא יכולה להיות פעולה אותה נבצע עפ”י מצבנו הכלכלי בזמן נתון, וזאת אם ריביות המשכנתא מאפשרות מיחזור משכנתא כלכלי.
 • שינוי תוכנית אסטראטגית של הלוואת המשכנתא – בכל זמן נתון מסלול הלוואה מסוים יכול להיות כדאי יותר ממסלול הלוואה אחר. השינויים במהלך תקופת של ההלוואת המשכנתא יכולים להוות מקור לחיסכון גדול בהלוואת המשכנתא. ולכן מיחזור משכנתא במצב של שינוי תוכנית הלוואה בהחלט שווה בדיקה.
 • שינויים בריביות משכנתא – ריביות משכנתא הן ריביות אשר יכולות להשתנות בכל זמן נתון, תלוי במסלולי הלוואת המשכנתא הנתונים. ריביות המשכנתא יכולות להשתנות כל יום(ריבית פריים), כל מספר חודשים(ריבית לייבור), שנים(ריבית משתנה). ומלבד לריביות ישנו מדד המחירים לצרכן אשר משפיע לנו על הלוואת המשכנתא אולי יותר מכל פרמטר אחר. מיחזור משכנתא בזמן ירידה בריביות משכנתא הינה הסיבה העיקרית למיחזור משכנתא.
 • הצורך החזרים חודשיים נמוכים יותר – מיחזור משכנתא תאפשר לנו לפרוס את הלוואת המשכנתא מחדש בכפוף לאישור הבנק למשכנתאות בו נחליט לבצע מיחזור משכנתא ולצמצם משמעותית את הלוואת המשכנתא במידת הצורך.
 • הפחתת תקופת הלוואת המשכנתא – מיחזור משכנתא יאפשר לנו להקטין את תקופת הלוואת המשכנתא ביחס לתקופת הלוואת המשכנתא הנוכחית. דבר אשר בהחלט יעמיד אותנו בעמדת כח מול בנקים למשכנתאות בניהול משא ומתן על ריביות משכנתא חדשות.

עלויות מחזור משכנתא

מיחזור משכנתא יכול להביא עלינו הוצאות נילוות, ברוב המקרים מיחזור משכנתא כדאי גם כאשר נצטרך לשלם הוצאות נילוות. נציין כי לא בכל הבנקים למשכנתאות כל עלויות מיחזור משכנתא קיימות.
להלן ההוצאות העיקריות קשורות למחזור משכנתא לעסקים:
• עמלת פירעון מוקדם
• דמי פתיחת תיק
• רישום בטאבו
• שמאי מקרקעין
• הוצאת נסח טאבו חדש