אימון עסקי – האם באמת עוזר לעסק לשלכם?

העסק צולע? המצב בעסק בסדר אבל לא מצוין? הגיע הזמן לקחת את העניינים לידיים ולקחת מאמן עסקי או ללכת וללמוד את התחום. אחת הדעות בתחום הקואוצ’ינג אומרת שאם אתה קרוב רגשית ונפשית אתה לא יכול לשפוט ולייעץ באופן אובייקטיבי. נשים במיוחד חושב כך אבל גם בין הגברים יש מספיק שמצדיקות את האימרה זאת
מאמן עסקי חיצוני יוכל לנתח את המצב באופן חד וחסר סנטימנטים. מאמן עסקי טוב ינתח את המצב הקיים, ימצא פתרון למכשולים שמונעים מהעסק לפרוץ קדימה. אם יש צורך ייעץ להביא בעל מקצוע שחסר בעסק,
לדוגמא – אם בעל העסק הוא גם מנהל העבודה אך אינו מתאים לתפקיד הוא ימליץ להביא מנהל עבודה מתאים וישלח את בעל העסק לנהל מלמעלה, לפתח ולהגדיל את קהל הלקוחות ולהיות המתאם בין כל השלבים הנחוצים למתן שירות יעיל או ייצור מוצר אמין.

מי צריך אימון עסקי

ישנם שלושה סוגים עיקריים של  אנשים שצריכם אימון עסקי כאשר העיקר הוא שהחיים הם לא כמו קייטנות ויום-יום כולנו נתקעים בעיות שלא תמיד מבנים, ידועים ומצליחים להתמודד איתם. כאן התפקיד של מאמן העסקי שמצליח ברוב המצבים למצוא את הדרך הכי טובה להגיע למטרה.

1. אנשים שסיימו מסיבה כלשהי קריירה כשכירים ומחפשים לפתוח עסק פרטי.
2. בעלי עסקים שרוצים לקדם את העסק הפרטי שלהם ולהצעיד אותו קדימה.
3. בעלי עסקים שהעסק שלהם צולע ולא מצליח להתרומם, נכנס לחובות ולבעיות נוספות.

מהו מאמן עסקי ומהו תפקידו?

אימון עסקי או המילה הנשמעת היום – קואוצ’ינג (Coaching) הוא תחום חדש יחסית וטרנד בישראל ובעולם המערבי. האימון העסקי מתפרש על מספר תחומים שונים אלה מאלה וגם מקבילים האחד לשני.
העבדות של מאמן עסקי דומה באיזה שהיא צורה לעבודה של פסיכולוג אבל יש גם הרבה הבדלים כי בנוסף הוא מצויד בידע עסקי מורחב.
למאמן עסקי יש כישורים מיוחדים כי הוא אדם עם סבלנות אין סופית, יכולת להכיל את צרות השני אך לא להישבר מהן, והחשוב מכל לשאת מטען אישי חיובי.
מאמן עסקי – קואוצ’ר יודע דבר או שניים על החיים. הוא בעל ניסיון חיים ורצוי בעל הצלחות בתחום זה או אחר, מאמן אישי הוא בעל ניסיון חיים ולהיות מומחה של ניהול פרויקטים הכולל מצבים קשים שמהם הוא יצא בהצלחה . והחשוב ביותר להיות בעל סימפטיה ואמפטיה לבני אדם.