4 כללים שיעזרו לעסק חדש לשרוד את ההתחלה

ברוב המצבים כל עסק חדש נתקע בביעות שונות קשורות לבירוקרטיה, מזומנים, כללים במס הכנסה או בביטוח לאומי ועוד. ייעוץ עסקי לפתיחת עסק יכול לעזור לכל עסק חדש להתמודד עם בעיות אלה בקלות. הינה כאן בהמשך 4 כללים שיכולים לעזור לכל מי שפותח עסק.

כלל מספר 1: זמן שווה כסף

ברגע שאתה הופך לעצמאי, בין ומדובר בעסק המחזיק עובדים או בעיסוק פרילנס על בסיס פרויקטים, הזמן שלך שווה כסף. זה לא אומר שתתחיל לגבות תשלום מהחברה שלך עבור עצירה לקנות חלב בדרך הביתה, אבל ביקורים של החבר’ה מהצבא באמצע יום העבודה בסופו של דבר יעלו לך, לעתים אף יותר ממה שאתה מוכן לשלם.
הזמן אנשים אליך, בהתחלה זה מתבקש ואפילו מאוד מרגש, אבל דע גם לבקש מהם לעזוב בצורה חיננית כי אתה צריך לעבוד.

כלל מספר 2: תפסת מרובה לא תפסת

זה לא משנה אם סיימת לימודי נטורופתיה או שאתה רואה חשבון עצמאי, אתה טוב במה שאתה עושה ומעגל הלקוחות שלך הולך ומתרחב מידי יום. עוד ועוד אנשים מבקשים את שירותיך ואתה מוחמא אבל גם לא מבין איך לדחוס את כל אותם צרכנים במסגרת של עשרים וארבע שעות ביום.
אתה יכול לבחור לעבוד מצאת החמה עד צאת הנשמה ואף לגבות על כך תשלום, אבל אם תסתכל על זה באופן הכי אובייקטיבי שאפשר, הרי שהיעילות שלך יורדת בשלב מסוים וכך גם איכות העבודה. חבל שתהיה דוגמא חיה לעסק שהיה מוצלח וקרס רק בגלל שלא הצליח לשרת היטב את כל הפונים.
במקום לקחת הכול על עצמך עליך לבחור אם לצרף עובדים לעסק שלך, למרות שהגדרת את עצמך מראש כפרילנס, אם לסרב ללקוחות פוטנציאליים ולהעביר אותם הלאה ואם לחפש פתרונות אחרים על בסיס כל פנייה.

כלל מספר 3: יש חיים מאחורי העבודה

זוכר את ההיא שהתחתנת איתה לפני כך וכך שנים? זוכר את הילדים שלך? את הכלב? את מכשיר הריצה בחדר הכושר? מאז שהתחלת להיות פרילנס מצליח הם מנסים לנער האבק ולהיזכר איך אתה נראה ולא בהכרח מצליחים.
אז מה אם אתה מרצה מוכשר ומבוקש במגוון מסגרות לימודים או קורסים ברחבי הארץ? אם אתה לא מצליח להגיע הביתה להשכיב את הילדים לישון אפילו לילה אחד בשבוע, אל תהיה כל כך בטוח שזה משתלם. הגדר לעצמך יום אחד שבו אתה מגיע מוקדם או מפנה זמן לדברים שאתה אוהב לעשות, כי המטרה של כל הכסף שאתה מרוויח היא לאפשר לך לחיות את החיים שאתה באמת רוצה. דאג להיות שם.

כלל מספר 4: אין עצות חינם

אתה יכול בהחלט לעזור לחבר שנתקע או לבן דוד במצוקה, אבל אל תהפוך את כל אותם מקרי פרו בונו לעיקר העבודה. צור מדרג של מחיר לחברים, מחיר לקרובי משפחה ואמור לכל אותם מבקשי חינם שאתה אוהב אותם מאוד ולכן אתה מוזיל להם את הטיפול שאתה מעניק באחוזים ניכרים. אם הם יחליטו לא לבקש את שירותיך, הרי שבכך פינית שעה ללקוח שמשלם מחיר מלא; אם הם עדיין מבקשים את עזרתך, היה שמח שיצא לך לסייע לאנשים שאתה אוהב.