ליווי פיננסי לעסקים

ניהול הכספים בעסק הוא חלק חשוב מאד להצלחתו ועל כן יש לבצע אותו באופן מקצועי. בישראל נסגרים מדי שנה אלפי עסקים כשרבים מהם בעלי מקצוע טובים (או מצויינים) שהסיבה לסגירתם היא התנהלות כלכלית פיננסית לא נכונה.

מה כולל ליווי פיננסי

ליווי פיננסי הוא חלק בלתי נפרד מהתנהלותו של העסק. עסק אשר אינו יודע מה קורה בתחום הכספים שלו עשוי למצוא עצמו מהר מאד ברדיפה עצמית כשהוא מקבל טלפונים לא נעימים מהבנקים והספקים. ניהול פיננסי נכון של העסק יכול להוביל אותו קדימה והוא כולל ניהול ובקרת כספים, ליווי בהתמודדות מול הבנקים או מול קרנות המדינה בכל הנוגע לקבלת הלוואות, ניתוחי דו"חות ובדיקת כדאיות, תמחות והמחרה.

היתרונות של ליווי פיננסי חיצוני

  • ניסיון – הניסיון של החברה אשר מבצעת ליווי פיננסי עובד לטובת העסק שלך. בעוד הגורמים השונים שמנהלים את הכספים בעסק מכירים רק את העסק, חברה חיצונית מכירה עסקים רבים ומביאה מתוך ניסיון הליווי שלה לכל עסק.
  • הכשרה – חברה חיצונית מביאה הכשרה בתחום הפיננסי. ההכשרה מאפשרת לראות את התמונה המלאה של העסק ולייעץ לו מתוך הבנה המעמיקה של התמונה המלאה.
  • אובייקטיביות – תהליך של ליווי פיננסי המתבצע על ידי חברה חיצונית הוא הליוך ליווי אובייקטיבי אשר פועל רק לטובת העסק. היועץ המלווה רואה את התמונה המלאה בלי להיות מעורב באופן רגשי בפעולות השונות ובכל ההליך הוא רואה לפניו רק את הצרכים של העסק.

ליווי פיננסי מקצועי

ליווי פיננסי מחייב מקצועיות ושילוב של ידע בתחומים שונים הנדרשים לעסק. יועץ מנוסה שמכיר את ההיבטים השונים של העסק יכול לתת לו הרבה יותר מתפיסה פיננסית לבד. לכל תהליך של ליווי פיננסי מביא יועץ עסקי ניסיון עשיר, הכשרה בתחום ואובייקטיביות. הליווי הפיננסי יכול להיות תהליך תוך עסקי שבו בוחן היועץ את העסק, מהלכיו ומידת כדאיותו והוא יכול להתבצע מול גורמים חיצוניים וללוות משא ומתן מול הבנקים או קרנות המדינה בפניה לקבלת הלוואה כשהצורך של העסק לנגד עיניו של היועץ לאורך כל הדרך.